Forum o misterijama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum o misterijama

Sve misterije sveta na jednom mestu
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Živećemo hiljadu godina?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
VampireWolf
Admin
Admin
VampireWolf


Ženski Broj poruka : 854
Iskustvo u misterijama: : 2115
Agent level: : 13
Datum upisa : 22.06.2010
Raspoloženje : Ma opusteno
Fan misterije : Sve, apsolutno sve!

Živećemo hiljadu godina? Empty
PočaljiNaslov: Živećemo hiljadu godina?   Živećemo hiljadu godina? Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 2:05 am

Ukoliko su tačna predviđanja Obrija de Greja, jednog od danas vodećih britanskih naučnika, prva osoba koja će doživeti 150 godina već je rođena, a prva osoba koja će živeti čak ceo milenijum mogla bi da se rodi u narednih 20 godina.

Ovaj biomedicinski gerontolog i glavni naučnik neporfitne fondacije za istraživanje dugovečnosti (SENS), sa sedištem u Kaliforniji, smatra da će već za njegovog života lekari raspolagati svim neophodnim sredstvima za "lečenje" starenja.

"Šanse su 50:50 da se, u narednih 25 godina, starenje dovode do odlučujućeg nivoa medicinske kontrole", kazao je De Grej.

"Ljudi će uskoro ići lekaru na redovna 'održavanja', što će podrazumevati terapije s matičnim ćelijama, genske terapije, stimulacije imunog sistema i druge moderne medicinske tehnike", istakao je on.

Cilj je preventivna gerijatrija, tj. periodični odlasci na popravku molekularnih i ćelijskih oštećenja pre nego što dosegnu patogenski nivo.

Koliko dugo i brzo će životni vek moći da se produži u budućnosti još predstavlja nepoznanicu, ali je trend jasan, smatra De Grej.

Sada se svake godine dodaje u proseku tri meseca na dužinu životnog veka, a stručnjaci procenjuju da bi do 2030. u svetu moglo biti milijardu stogodišnjaka.

Dosad je najstarija osoba na svetu živela 122 godine, a u Japanu je 2010. bilo više od 44.000 stogodišnjaka.
Nazad na vrh Ići dole
Nena
Novajlija
Novajlija
Nena


Ženski Blizanci Broj poruka : 47
Iskustvo u misterijama: : 90
Agent level: : 0
Datum rođenja : 28.05.1997
Datum upisa : 02.07.2010
Godina : 26
Raspoloženje : Odlicno
Fan misterije : Paranormalno

Živećemo hiljadu godina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Živećemo hiljadu godina?   Živećemo hiljadu godina? Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 4:33 am

Milice meni baka rekla da je zivot samo jedan Sad uvek se rasplacem kad pomislim da je zivot samo jedan

Nazad na vrh Ići dole
★ Had enough ★
Glavni Admin
Glavni Admin
★ Had enough ★


Ženski Broj poruka : 277
Iskustvo u misterijama: : 548
Agent level: : 3
Datum upisa : 16.06.2011

Živećemo hiljadu godina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Živećemo hiljadu godina?   Živećemo hiljadu godina? Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 5:38 am

Znam za ovo.Meni je glupo da zivim hiljadu godina,bicu matora i nepokretna,sta ce mi takav zivot.
Nazad na vrh Ići dole
Frosterwow
Pocetnik
Pocetnik
Frosterwow


Broj poruka : 105
Iskustvo u misterijama: : 221
Agent level: : 0
Datum upisa : 17.07.2011

Živećemo hiljadu godina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Živećemo hiljadu godina?   Živećemo hiljadu godina? Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 1:22 pm

Pa sta bolje i da me crvici jedu,nego da zivim hiljadu godina Razz
Nazad na vrh Ići dole
<3 Ana <3
Novajlija
Novajlija
<3 Ana <3


Broj poruka : 22
Iskustvo u misterijama: : 50
Agent level: : -1
Datum upisa : 26.07.2011

Živećemo hiljadu godina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Živećemo hiljadu godina?   Živećemo hiljadu godina? Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 4:24 pm

Vidis,kako covek ima bolestu misao o sebi?Nece crv ni na mrtvog nasilnika Razz
Nazad na vrh Ići dole
Nena
Novajlija
Novajlija
Nena


Ženski Blizanci Broj poruka : 47
Iskustvo u misterijama: : 90
Agent level: : 0
Datum rođenja : 28.05.1997
Datum upisa : 02.07.2010
Godina : 26
Raspoloženje : Odlicno
Fan misterije : Paranormalno

Živećemo hiljadu godina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Živećemo hiljadu godina?   Živećemo hiljadu godina? Icon_minitimeČet Jul 28, 2011 12:53 am

e kad bi mogla zuvek da budem dete
Nazad na vrh Ići dole
Frosterwow
Pocetnik
Pocetnik
Frosterwow


Broj poruka : 105
Iskustvo u misterijama: : 221
Agent level: : 0
Datum upisa : 17.07.2011

Živećemo hiljadu godina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Živećemo hiljadu godina?   Živećemo hiljadu godina? Icon_minitimeČet Jul 28, 2011 7:25 am

Bre salim se Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
VampireWolf
Admin
Admin
VampireWolf


Ženski Broj poruka : 854
Iskustvo u misterijama: : 2115
Agent level: : 13
Datum upisa : 22.06.2010
Raspoloženje : Ma opusteno
Fan misterije : Sve, apsolutno sve!

Živećemo hiljadu godina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Živećemo hiljadu godina?   Živećemo hiljadu godina? Icon_minitimePet Jul 29, 2011 2:20 am

xD Nena, mnogo se ti brines. Jos si mala xD
Nazad na vrh Ići dole
Frosterwow
Pocetnik
Pocetnik
Frosterwow


Broj poruka : 105
Iskustvo u misterijama: : 221
Agent level: : 0
Datum upisa : 17.07.2011

Živećemo hiljadu godina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Živećemo hiljadu godina?   Živećemo hiljadu godina? Icon_minitimeUto Avg 23, 2011 2:55 pm

Ja sam citao na netu,kao kad mi umremo nasa engergija izadje iz tela i bira dali da ostane na zemlji ili da ode na neku drugu planetu gde ima civilizacije ako,ako odemo mi se reinkarniramo i sve zaboravimo,a ako ostanemo na zemlji i ako se ne reinkarniramo ovde,sve nase bliznje ce da prati nesrecai bice im uvek lose.. znaci,svi mi sa foruma i o vako u svetu smo odabrali da zivimo na zemlji.. Svaka vam cast Smile xD
Nazad na vrh Ići dole
VampireWolf
Admin
Admin
VampireWolf


Ženski Broj poruka : 854
Iskustvo u misterijama: : 2115
Agent level: : 13
Datum upisa : 22.06.2010
Raspoloženje : Ma opusteno
Fan misterije : Sve, apsolutno sve!

Živećemo hiljadu godina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Živećemo hiljadu godina?   Živećemo hiljadu godina? Icon_minitimeČet Sep 15, 2011 9:13 pm

Ha,ha.... Jea'. I ja sam cula za to cudo. Ne znam da li da verujem, al' da smo odabrali Zemlju, odabrali smo. xD
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Živećemo hiljadu godina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Živećemo hiljadu godina?   Živećemo hiljadu godina? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Živećemo hiljadu godina?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Model aviona star 200 godina p.n.e.
» Atomska bomba pre 4000 godina?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum o misterijama :: Misterije sveta... :: Sve ostale misterije-
Skoči na:  
Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions