Forum o misterijama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum o misterijama

Sve misterije sveta na jednom mestu
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
VampireWolf
Admin
Admin
VampireWolf


Ženski Broj poruka : 854
Iskustvo u misterijama: : 2115
Agent level: : 13
Datum upisa : 22.06.2010
Raspoloženje : Ma opusteno
Fan misterije : Sve, apsolutno sve!

Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Empty
PočaljiNaslov: Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu   Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 2:00 am

2008. norveški pisac Erik Segalstad napisao je knjigu The 27s: The Greatest Myth of Rock & Roll u kojoj je pokušao da razjasni ovaj fenomen.

„Istraživanje naučnika iz Liverpula je polazalo da je životni vek muzičara mnogo kraći od običnih ljudi. Verovatno je reč o bržem življenju i ‘sagorevanju’, kreativnim genijima koji vas gone u preranu smrt, prekomernom uzimanju droga i alkohola… sve to ima uticaj”, kaže Segalstad. „Ima i više od toga; malo numerologije, malo astrologije, malo još koječega. Ali ne mogu vam tačno reći šta je to”.

Astrolozi će vam reći da je za sve kriv - Saturn!

Ulazak u četvrtu deceniju života nije mala stvar. To je prekretnica iz doba mladosti u zrelo doba. Vreme do kada je trebalo da završimo škole, nađemo posao i životnog saputnika - tako bi barem trebalo, po nekim nepisanim pravilima. Ali za mnoge je to i period velikih preispitivanja, sumnji i pojačanje uzmenirenosti.

Uvaženi astrolog Rob Tiler, koji je sedamdesetih bio rok muzičar u rodnoj Australiji kaže da kraj svojih dvadesetih provodimo čisteći nagomilani karmički otpad i utiremo put za sledeći ciklus.

„Svakih tridesetak godina priroda pred nas stavlja veliki izazov – da podignemo svoju svest na viši nivo ili da se suočimo sa posledicama ako nismo stekli mudrost neophodnu da to učinimo”, kaže Tiler. Ovaj fenomen u astrologiji je poznat kao Saturnov povratak.

Planeti Saturn treba tačno 29,5 godina da napravi pun krug u našem zodijaku i vrati se u poziciju u kojoj je bila u trenutku našeg rođenja – to je kraj jednog ciklusa i početak drugog.

Astrolozi kažu da je Povratak Saturna jedan od najvažnijih životnih „pragova" jer se kod osobe pojačava osećaj tuge, izolacije i besmisla. Rečima Roba Henda, autora knjige „Planete u tranzitu” (Planets In Transit), to je vreme „kraja i novih početaka”.

Saturn je poznat i kao „veliki zloća” ili „planeta ubica” i utiče na naše živote tako što nas tera da naučimo stvari na teži način. „Od nas zahteva odlučnost i restruktuiranje”, kaže Tilet.

„Odlučnost da okončamo nezavršen posao i reorganizujemo naše života kako bismo napravili korak dalje ka budućnosti. On nam nameće odgovornost i ograničenja ali ne umanjuje niti uništava maštu, inspiraciju, duhovnost ili sreću, samo zahteva da se svemu tome dâ suština, jaka osnova i značenje”.

A pošto je Saturn „temeljna i spora” planeta, godine koje prethode 30. mogu za mnoge biti teške i nepodnošljive. „Od 27. kreće priprema za Saturnov povratak, ali i drugi faktori su na snazi”.

Mesec takođe napravi pun zodijački krug od 360 stepeni za 27 do 28 godina (i vrati se u poziciju u kojoj je bio kad smo se rodili). „Sudar južnog i severnog Mesečevog čvora se dešava u 27. godini, što često pojačava nesigurnosti koje dovode do velikih promena u životu”, objašnajva Tilet.

„Kad osoba napuni 27 godina njena energija je snažno usmerena ka određenom izvoru (recimo muzici) i kada taj izvor inspiracije presuši, ona ne zna kako da se dalje kreće na svom životnom putu”.

Jasno je onda zašto izuzetno nadareni ljudi imaju utisak da im je kreativnost opala i ustupila mesto odsutnosti i pogrešnim izborima (lošim vezama, drogama, kuknjavom zbog propuštenih prilika ili traženjem prave i nove svrhe života).

Brajan Džouns je bio u haosu od lekova koje je uzimao, Džimi Hendriks je uzalud tragao za smislom, Dženis Džoplin je odabrala izolaciju, Džim Morison se okrenuo samodestrukciji, kao i Kurt Kobejn. Svi oni su bili previše uvučeni u svoju mladost i samim tim nevoljni, nesposobni ili jednostavno nespremni da pređu prag i suoče se sa odgovornostima o očekivanjima (sopstvenim i tuđim) koje donosi zrelo doba.
Nazad na vrh Ići dole
Frosterwow
Pocetnik
Pocetnik
Frosterwow


Broj poruka : 105
Iskustvo u misterijama: : 221
Agent level: : 0
Datum upisa : 17.07.2011

Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Empty
PočaljiNaslov: Re: Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu   Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 5:05 am

Toliko me zabole za nju.. Napravila sranje u Srbiji ovde,misli da smo mi glupav narod,e pa more nosi se u PM!A kad su nam Heroje zatvorili svi su cutali i pisali po FB-u da smaramo,sad nek neko nesto napise jbc-u mu mamu na FB-u!! :PP
Nazad na vrh Ići dole
★ Had enough ★
Glavni Admin
Glavni Admin
★ Had enough ★


Ženski Broj poruka : 277
Iskustvo u misterijama: : 548
Agent level: : 3
Datum upisa : 16.06.2011

Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Empty
PočaljiNaslov: Re: Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu   Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 6:58 am

Kad se neko drogira,kad tad mora da zavrsi na takav nacin.
Nazad na vrh Ići dole
Frosterwow
Pocetnik
Pocetnik
Frosterwow


Broj poruka : 105
Iskustvo u misterijama: : 221
Agent level: : 0
Datum upisa : 17.07.2011

Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Empty
PočaljiNaslov: Re: Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu   Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 10:13 am

Pa nemora bas od svake droge,to ja iz iskustva. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
★ Had enough ★
Glavni Admin
Glavni Admin
★ Had enough ★


Ženski Broj poruka : 277
Iskustvo u misterijama: : 548
Agent level: : 3
Datum upisa : 16.06.2011

Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Empty
PočaljiNaslov: Re: Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu   Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 12:00 pm

U svakom slucaju,ne moras da umres ali ti se organizam upropasti.
Nazad na vrh Ići dole
dr Strava
Novajlija
Novajlija
dr Strava


Ženski Ribe Broj poruka : 62
Iskustvo u misterijama: : 131
Agent level: : 2
Datum rođenja : 28.02.1999
Datum upisa : 01.07.2011
Godina : 25
Lokacija : Mlecni put,Suncev sisitem,Planeta Zemlja,Evropa,Srbija,Pozarevac
Poso/dokolice : Nisam ni osnovnu zavrsila
Raspoloženje : Extra Brateeee
Fan misterije : Sve, apsolutno sve!

Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Empty
PočaljiNaslov: Re: Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu   Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Icon_minitimePon Jul 25, 2011 10:30 am

Ma ona se ubila zbog bivseg koji ju je ostavio uzela koku travu i jos mnogo toga i pomesala i etoti SMRT!! Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu 780830
Nazad na vrh Ići dole
Nena
Novajlija
Novajlija
Nena


Ženski Blizanci Broj poruka : 47
Iskustvo u misterijama: : 90
Agent level: : 0
Datum rođenja : 28.05.1997
Datum upisa : 02.07.2010
Godina : 26
Raspoloženje : Odlicno
Fan misterije : Paranormalno

Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Empty
PočaljiNaslov: Re: Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu   Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 4:29 am

Milice jezim se od tvojih prica ali ova me nije toliko uplasila
Nazad na vrh Ići dole
VampireWolf
Admin
Admin
VampireWolf


Ženski Broj poruka : 854
Iskustvo u misterijama: : 2115
Agent level: : 13
Datum upisa : 22.06.2010
Raspoloženje : Ma opusteno
Fan misterije : Sve, apsolutno sve!

Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Empty
PočaljiNaslov: Re: Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu   Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Icon_minitimePet Jul 29, 2011 2:22 am

Meni je žao Ejmi. Vi ne znate, ali život joj je bio tužan. Roditelji razvedeni, dečko je uveo u svet droge, smrt njene bake koju je jako volela... To je tužno.
Nazad na vrh Ići dole
Frosterwow
Pocetnik
Pocetnik
Frosterwow


Broj poruka : 105
Iskustvo u misterijama: : 221
Agent level: : 0
Datum upisa : 17.07.2011

Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Empty
PočaljiNaslov: Re: Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu   Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Icon_minitimePet Jul 29, 2011 3:03 am

Misty ::
Meni je žao Ejmi. Vi ne znate, ali život joj je bio tužan. Roditelji razvedeni, dečko je uveo u svet droge, smrt njene bake koju je jako volela... To je tužno.
Dali je moguce da je narod toliko opaljen u glavu,ili su retardi?Da placu za jednu Drogerasicu koja nas bruka,a za svoje u opste.. nesto malo,bilo pa proslo.. vise mi je zao onog Albanca sto su ubili u Kosovskoj Mitrovici nego ove -.-
Nazad na vrh Ići dole
★ Had enough ★
Glavni Admin
Glavni Admin
★ Had enough ★


Ženski Broj poruka : 277
Iskustvo u misterijama: : 548
Agent level: : 3
Datum upisa : 16.06.2011

Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Empty
PočaljiNaslov: Re: Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu   Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Icon_minitimePet Jul 29, 2011 3:10 am

Ja sam imala tezi zivot od nje.Prosla sam kroz razne uzasne situacije pa niti pusim,niti pijem niti se drogiram.
Nazad na vrh Ići dole
Frosterwow
Pocetnik
Pocetnik
Frosterwow


Broj poruka : 105
Iskustvo u misterijama: : 221
Agent level: : 0
Datum upisa : 17.07.2011

Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Empty
PočaljiNaslov: Re: Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu   Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Icon_minitimePet Jul 29, 2011 4:06 am

♥ Angelos Agapis ♥ ::
Ja sam imala tezi zivot od nje.Prosla sam kroz razne uzasne situacije pa niti pusim,niti pijem niti se drogiram.
Ja i ako nisam siromasan imao sam tezak zivot,sad polako prolazi..I kad imas tezak zivot znaci da ti je neko umro ili tako nes,a ne ako te neko istuce i dr.. Rolling Eyes ja sam probao 1 dzoint Razz
Nazad na vrh Ići dole
★ Had enough ★
Glavni Admin
Glavni Admin
★ Had enough ★


Ženski Broj poruka : 277
Iskustvo u misterijama: : 548
Agent level: : 3
Datum upisa : 16.06.2011

Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Empty
PočaljiNaslov: Re: Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu   Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Icon_minitimePet Jul 29, 2011 4:18 am

Meni jeste neko umro ali bilo je i gorih stvari.
Nazad na vrh Ići dole
Frosterwow
Pocetnik
Pocetnik
Frosterwow


Broj poruka : 105
Iskustvo u misterijama: : 221
Agent level: : 0
Datum upisa : 17.07.2011

Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Empty
PočaljiNaslov: Re: Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu   Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Icon_minitimePet Jul 29, 2011 4:37 am

Meni 100 njih,a ovako,da nesto bude pa da najebemo,npr mota nas murija i tako,pa jedno milion puta.. Smile
Nazad na vrh Ići dole
VampireWolf
Admin
Admin
VampireWolf


Ženski Broj poruka : 854
Iskustvo u misterijama: : 2115
Agent level: : 13
Datum upisa : 22.06.2010
Raspoloženje : Ma opusteno
Fan misterije : Sve, apsolutno sve!

Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Empty
PočaljiNaslov: Re: Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu   Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Icon_minitimeSub Jul 30, 2011 9:29 am

Frosterwow ::
Misty ::
Meni je žao Ejmi. Vi ne znate, ali život joj je bio tužan. Roditelji razvedeni, dečko je uveo u svet droge, smrt njene bake koju je jako volela... To je tužno.
Dali je moguce da je narod toliko opaljen u glavu,ili su retardi?Da placu za jednu Drogerasicu koja nas bruka,a za svoje u opste.. nesto malo,bilo pa proslo.. vise mi je zao onog Albanca sto su ubili u Kosovskoj Mitrovici nego ove -.-

Meni je zao svih zivih bica. Ne treba biti okrutan.
Nazad na vrh Ići dole
dr Strava
Novajlija
Novajlija
dr Strava


Ženski Ribe Broj poruka : 62
Iskustvo u misterijama: : 131
Agent level: : 2
Datum rođenja : 28.02.1999
Datum upisa : 01.07.2011
Godina : 25
Lokacija : Mlecni put,Suncev sisitem,Planeta Zemlja,Evropa,Srbija,Pozarevac
Poso/dokolice : Nisam ni osnovnu zavrsila
Raspoloženje : Extra Brateeee
Fan misterije : Sve, apsolutno sve!

Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Empty
PočaljiNaslov: Re: Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu   Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Icon_minitimeSre Avg 10, 2011 8:33 am

Frosterwow ::
Misty ::
Meni je žao Ejmi. Vi ne znate, ali život joj je bio tužan. Roditelji razvedeni, dečko je uveo u svet droge, smrt njene bake koju je jako volela... To je tužno.
Dali je moguce da je narod toliko opaljen u glavu,ili su retardi?Da placu za jednu Drogerasicu koja nas bruka,a za svoje u opste.. nesto malo,bilo pa proslo.. vise mi je zao onog Albanca sto su ubili u Kosovskoj Mitrovici nego ove -.-
Frosterwow ti nemas srca
Nazad na vrh Ići dole
Frosterwow
Pocetnik
Pocetnik
Frosterwow


Broj poruka : 105
Iskustvo u misterijama: : 221
Agent level: : 0
Datum upisa : 17.07.2011

Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Empty
PočaljiNaslov: Re: Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu   Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Icon_minitimeSre Avg 10, 2011 12:02 pm

Sta nemam,kad mi je komsa ubio kera,odma sam mu izvadio srce Very Happy daj opustise ..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Empty
PočaljiNaslov: Re: Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu   Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Saturn "kriv" za smrt u 28. godini: Ejmi Vajnhaus 35. u nizu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Teslin izum kriv za zemljotres u Japanu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum o misterijama :: Misterije sveta... :: Sve ostale misterije-
Skoči na:  
Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions